Skip to main content

Materiály

O Božím milosrdenství se již několik tisíceletí píše, zpívá, mluví, …
a proto na této stránce najdete odkazy na zajímavou literaturu, citáty, audio nebo videa, která se nějakým způsobem Božího milosrdenství týkají. Doufáme, že vám náš web udělá dobrou službu a pokud narazíte na něco, co by zde mělo být a není, dejte nám prosím vědět.

Zde najdete výběr české literatury, pojednávající o Božím milosrdenství.

TEXTY PRO INSPIRACI

SKRIPTA PRO SPOLEČENSTVÍ

Ve škole Ježíšově na téma skutků milosrdenství

Autoři materiálu Ve škole Ježíšově (vydává Biskupství ostravsko-opavské) připravili další tematický celek ke společnému rozjímání pro společenství – tentokrát na téma skutků milosrdenství tělesných i duchovních. Materiál obsahuje úvodní téma a deset kapitol, do kterých jsou rozděleny jednotlivé skutky milosrdenství. Ke stažení Zde.

SKRIPTA PRO SPOLEČENSVÍ SENIORŮ

Svatý rok milosrdenství se svatými řeholníky: část 1
Svatý rok milosrdenství se svatými řeholníky: část 2

NAHRÁVKA SEMINÁŘE ROK MILOSRDENSTVÍ (P. Petr Smolek, ThLic.)

14. listopadu 2015 se uskutečnil seminář k tématu Svatého roku milosrdenství. P. Petr Smolek, ThLic. nabídl dějinný pohled (Svaté roky v životě církve), biblicko-teologický pohled (milosrdenství v Písmu a v učení papeže Františka) a katecheticko-pastorační pohled (výzvy, úskalí a podněty k prožívání Svatého roku milosrdenství).

Nahrávka je ke stažení na webu www.ulož.to. Soubor je chráněn heslem; v případě vašeho zájmu se s žádostí o heslo obraťte na Mgr. Lucii Wzatkovou (lwzatkova@doo.cz).

Pro děti

Metodický materiál Milosrdní jako otec

Mgr. Markéta Korpasová ve spolupráci s Mgr. Evou Muroňovou, Ph.D. připravily k tématu milosrdenství katechezi pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ. Žáci si mohou díky katechezi uvědomit, že křesťan má být milosrdný, protože sám přijímá milosrdenství od Boha; pomocí konkrétních situací dnešního světa se učit rozpoznávat situace, v nichž je milosrdenství zapotřebí, a aktualizovat téma milosrdenství do svého života; seznámit se s aktuálním děním v církvi – Svatým rokem milosrdenství.

Příběh o milosrdném Samařanovi – jednání, které je „vzácné“ (1.–3. tř.)

Pro získání dalších pomůcek uvedených v seznamu (soubor fotografií, fólie s obrazem Ježíšovy tváře) se můžete obrátit na Mgr. Markétu Korpasovou (mkorpasova@doo.cz). Materiál  metodou výkladu a četby a za použití obrázkového pracovního listu seznamuje děti 1.–3. ročníků ZŠ s příběhem o milosrdném Samařanovi jako s příkladem biblického textu vybízejícího ke vzájemné pomoci a solidaritě. Text pochází z metodické příručky pro vstupy do výuky ZŠ.

Škola a křesťanství, z programu Bible – radostná zpráva o životě. Příručka je také k zakoupení na našem centru, cena 300 Kč.
Bible – radostná zpráva o životě – Příběh o milosrdném Samařanovi (5 MB) 

Další zdroje

Časopis Duha k tématu milosrdenství

Obrázek1Svatý Mikuláš – člověk s milosrdným srdcem

7. číslo časopisu Duha spojuje téma milosrdenství s postavou sv. Mikuláše a srozumitelně je tak otevírá menším dětem. Děti si mohou přečíst příběhy o tom, jak biskup Mikuláš pomáhal tam, kde lidé trpěli hladem, nouzí, nemocí nebo přišli o střechu nad hlavou – měl totiž milosrdné srdce. Kromě toho se děti dozvědí o roku milosrdenství a mohou se zamyslet nad tím, co všechno se vlastně pod slovem milosrdenství skrývá. Více informací na www.mojeduha.cz.

 

 

 

Minibible upravená pro snadné čtení – výběr příběhů k tématu milosrdenstvíObrázek1

Číslo 10/2015-16 časopisu Duha je výběrem příběhů ze Starého i Nového zákona týkajících se milosrdenství. Texty jsou upraveny pro snadné čtení a vytisknuty písmem příznivým dyslektikům. Minibible může být vhodným dárkem pro děti v rámci Noci kostelů – po domluvě poskytuje redakce Duhy množstevní slevy. Více na www.mojeduha.cz   nebo www.petrinum.com.

Milosrdenství očima sv. sestry Faustyny

Texty z Deníčku sv. Faustyny Kowalské
Texty písní: Sestry KMBM         texty s akordy
Hudba: Sestry KMBM
Zvuková spolupráce: Jiří Litoš
© Kongregace sester Matky Božího milosrdenství, 2007

Korunka k Božímu milosrdenství

Texty z Deníčku sv. Faustyny Kowalské
Texty písní: Jana Capůrková       texty s akordy
Hudba: Sestry KMBM
Zvuková spolupráce: Jiří Litoš
© Kongregace sester Matky Božího milosrdenství, 2010

Obě CD lze objednat osobně, poštou, telefonicky nebo e-mailem v našem klášteře ve Dvoře Králové n. L. Jelikož byla obě tvořena hlavně pro radost, činí výrobní cena každého z nich cca 30Kč.

Vojtěch Kodet, Milosrdenství – duchovní obnova

Zvuková stopa pořadu, který pro vysílání TV Noe vyrobilo Telepace, s. r. o., v roce 2016.
CD ve formátu mp3 lze sehnat v knihkupectvích a na www.ikarmel.cz.

Katka Lachmanová

  • Charismatická konference v Brně 2010,
    „Milosrdenství je akční“ 1 a 2 na Gloria tv

Dokument o nás na TV Noe

V archivu TV Noe můžete shlédnout jeden díl série „Bez hábitu“, který byl natočen o naší kongregaci v roce 2009.

Milosrdenstvo – nádej pre svet

Filmový dokument natočený v Polsku se slovenským dabingem