Skip to main content

prázdninová akce pro ženy a dívky 6. – 12. srpna 2018

Přihlašovat se můžete na meil: smdagmar@gmail.com nebo tel. 733 741 994, ideálně do konce července.

6.8. Sebepoznávací pondělí

Účastnice tento den projdou dobrodružstvím poznávání sebe sama. Čeká je řada samostatných cvičení i cvičení ve skupině. Odhalení svých obvyklých (a ne vždy funkčních) mechanismů myšlení vyžaduje odvahu. Večer je přichystán inspirativní film. Duchovně – psychologickou dílnu povede s. Dagmar

7.8. Tvořivé úterý

Tento den věnujeme naší tvořivosti. Dílny jsou určeny pro osoby, které si chtějí vyzkoušet nové výtvarné techniky nebo se jen prostě rády výtvarně vyjadřují. Budeme se zamýšlet i nad dalším rozměrem tvořivosti – nad specifiky daru obrazotvornosti v duchovním životě. Dílnu povede Barča.

8.8. Kulinářská středa

Na kulinářskou středu zveme ty z vás, které se rády realizují v kuchyni. S sebou si přineste nějaký obzvláště oblíbený recept, který byste byly ochotny podstoupit ostatním. Může se jednat o nějakou užitečnou specialitu. Suroviny zajišťuje organizátor akce. Šéfkuchař – s. Doubravka. Prosí o včasné nahlášení a zkonzultování pochutin.

9.8. Pedagogický čtvrtek

Tento den přichystáme odpolední program pro děti z nízkoprahového klubu. Nachystáno bude několik pohybových nebo tvořivých her, dále psychologické hry na stmelení skupiny. Dílna bude inspirativní zejména pro ty účastnice, které pracují s dětmi, obzvláště s těmi spontánnějšími a živějšími. Pokud máte své vlastní osvědčené hry – sem s nimi, zařadíme je do programu. Dílnu povede Káťa Pospíšilová.

10.8. Poutní pátek

Sportovně založené osoby zveme na Svatovavřineckou pouť na Sněžku. S sebou – dobrá obuv, sportovní (a teplejší) oblečení, ale také opalovací krém (po loňské zkušenosti). Odjezd bude auty do Pece pod Sněžkou, návrat večer. Vedoucí výpravy: s. Antoniana.

11.8. Hudební sobota

V sobotu si přijdou na své příznivci zpěvu. Nacvičíme totiž několik písní z Taizé a v neděli naším hudebním doprovodem obveselíme farníky na mši svaté. Na dílny jsou vítané hudební nástroje všeho druhu. Dílen se nemusí účastnit jen hudebně nadané osoby, protože úkoly vymyslíme pro každého (držák a obraceč not, perkuse, nahrávač, fotograf, hudební kritik apod.) Dílny povede s. Dagmar a členové slavného hudebního tělesa Kantela.

12.8. Komunitní neděle

Tento den vyrazíme s komunitou klášterních dílen na výlet do Adršpašských skal. Vstupné si každý hradí sám. Horolezecké vybavení není potřeba. Odjezd auty po obědě, návrat večer. Vedoucí výpravy: Terezka

 

Další organizační záležitosti:

Dílny jsou určeny pro ženy a dívky ve věku cca 15 – 25 let. Jelikož se dílny budou nacházet povětšinou v prostorách kláštera, bude samozřejmě pro zájemkyně připraven i duchovní program. Každé ráno ranní chvály a imaginativní modlitba s Písmem jako vstup do nového dne, večer zase adorace a hodnocení uplynulého dne.

Cena za jednotlivý den: 100,- Kč Účastnice si mohou vybrat jen dny, které je zajímají. Pokud je program nebude bavit, mohou si udělat vlastní, individuální. Např. spaní, výlet pod.

Spaní: nejrychlejší účastnice na posteli, pomalejší pod stanovým přístřeškem, nejpomalejší, a zároveň nejšťastnější, pod širákem. S sebou je potřeba tedy spacák a karimatka.

Další alternativní programy dle dohody: večerní projížďky na kolech, opékačky, filmy, pozorování noční oblohy, pomoc na zahrádce, exkurze po Domě svaté Faustyny, ev. sociálních projektech Misericordia o.p.s. a Farní charity DKnL.

Max. kapacita na každý den 12 osob.

Přihlašovat se můžete na meil: smdagmar@gmail.com nebo tel. 733 741 994, ideálně do konce července.